logologo logo-pl logo-en logo-de
logo
Nawigacja
» Strona główna
» Historia
» Działalność
» Kadra
» Uczestnicy
» Pracownie
» Galeria zdjęć
» Galeria prac
» Sponsorzy
» Współpraca
» Szukaj
» Księga Gości
» Kontakt
Losowa fotografia
Ankieta
Jak się wam podoba nowa wersja naszego serwisu?

Polecamy
Dj RaduS

Statystyki kliknięć
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Odwiedzono nas:
1300864 razy
Działalność

Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej : mgr Balbina Chećko

Warsztat Terapii Zajęciowej w Kazimierzy Wielkiej funkcjonuje od 1 stycznia 2002 roku. Na zajęcia w naszym Warsztacie uczęszcza 40 osób ze stopniem niepełnosprawności umiarkowanym i znacznym. Są podopieczni z upośledzeniem umysłowym, dysfunkcjami narządu ruchu, niepełnosprawnością sprzężoną, wadami słuchu i wzroku.

Placówka realizuje zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej zmierzającej do poprawy sprawności, aktywności i ogólnego rozwoju umożliwiającego osiągnięcie możliwie jak największej samodzielności przez każdego uczestnika. Dzięki prowadzonym przez Warsztat zajęciom niepełnosprawni często po okresie wyizolowania i osamotnienia mogą powrócić do normalnego życia i mają możliwość godnego spędzania czasu.

Warsztat Terapii Zajęciowej zapewnia osobom niepełnosprawnym rehabilitację poprzez udział w terapii zajęciowej. Zajęcia terapeutyczne swoim zakresem obejmują rehabilitację społeczna i zawodową osób niepełnosprawnych, która zmierza do rozwijania umiejętności wykonywania czynności życia codziennego i zaradności osobistej oraz umożliwiającą uczestnictwo w szkoleniu zawodowym albo podjęcie pracy. Ze względu na bardzo zróżnicowany sposób funkcjonowania i samodzielność społeczną uczestników terapia zajęciowa prowadzona jest w sposób umożliwiający indywidualne podejście do każdego podopiecznego warsztatu.

W warsztacie zajęcia prowadzone są w godzinach od 7:30 do 15:30. Czas trwania zajęć indywidualnie dla każdego z uczestników nie przekracza 7 godzin dziennie i 35 godzin tygodniowo. Zajęcia odbywają się przez 5 dni w tygodniu w ośmiu tematycznych pracowniach terapii zajęciowej oraz sali rehabilitacji.

W strukturze organizacyjnej placówki znajdują się następujące, tematyczne pracownie terapeutyczne:

  • pracownia zaradności osobistej
  • pracownia komputerowa
  • pracownia plastyczna
  • pracownia przyrodniczo-środowiskowa
  • pracownia muzyczna
  • pracownia krawiecko- tkacka
  • pracownia stolarska
  • pracownia dnia codziennego
  • pracownia rehabilitacyjna

Oprócz zajęć wynikających z charakteru pracowni prowadzone są też zajęcia wzbogacające, mające na celu wszechstronny rozwój uczestników, organizowane są wycieczki, imprezy integracyjne z udziałem uczestników z innych placówek ( bale karnawałowe, ogniska, itp. )

Zajęcia odbywają się w grupach, tworzonych w oparciu o rodzaje niepełnosprawności i indywidualne programy rehabilitacji. Utrzymujemy bieżący kontakt z rodzicami, bądź opiekunami uczestników, wymieniamy uwagi i opinie z zakresu stanu zdrowia, higieny osobistej oraz propozycje metod pracy pod kątem uzyskania dalszych postępów rehabilitacji.